تبلیغات
EMBA - لوگوهای مدیریتی جذاب با پیام های مخفی

EMBA
 
Executive Master of Business Administration
 

لوگوهای مدیریتی با پیام های مخفی

لوگو باید بغیر از ظاهر زیبا، نتاسب رنگ و  . . . پیغامی رو هم به بازدید کننده برسونه و برای کاربران و بازدیدکنندگان یادآور و به خاطر آورنده یک برند و مارک تجاری باشد. اما بعضی از لوگوها آنقدر زیرکانه طراحی شده اند که بغیر از تمام موارد بالا پیغامی را بصورت مخفیانه (منظور این است که در نگاه اول شاید متوجه این پیغام نشوید و حتما نیاز به نگاه دقیق تری خواهد بود) به شما برساند. در زیر لوگوی چند شرکت معروف که بعضی از آنها را حتما دیده اید اما تا کنون توجه نکرده بودید که در آنها پیامی نهفته است را برای شما آورده ام. به امید اینکه در لوگوهایی که برای ما طراحی میکنید همچنین ظرافتی را بکار ببرید :

۱-Big 10

اگر در این لوگو دقت کنید میبینید که عدد ۱۱ در آن مشاهده میشود در حالیکه این شرکت با نام BIG 10 گویای آن است که شامل ۱۰ عضو میباشد، اما چند سال پیش که تعداد اعضائ اصلی این شرکت به ۱۱ افزایش یافت آنها این جرکت زیرکانه را در لوگو انجام دادند تا تغییری در نام شرکت بوجود نیاورند

۲-Goodwill

شرکت GoodWill نهادی غیر دولتی در آمریکای شمالی است که فعالیت اصلی آن کمک به افراد کم بضاعت میباشد و اگر دقت کنید میبینید که حرف اول این شرکت یعنی g بصورت یم Happy Face در لوگو نمایان است که هم نشان دهنده حرف اول اسم شرکت است و هم اینکه میخواهد بگوید ما افراد را شاد میکنیم.

۳-Sun Microsystems

شرکت سان برای همه شما نام آشنا و شناخته شده است، اگر شما به شمایلی که حالت مربع دارند دقت کنید میبینید که ار هر چهارگوشه این مربع آنرا بخوانید کلمه SUN را خواهید دید.

۴-Amazon

با شرکت آمازون هم حتما آشنا هستید. آیا تا کنون به آن فلشی که در زیر کلمه آمازون آمده است فکر کرده اید که چه منظوری را میخواهد به شما برساند؟ این خط ۲ منظور دارد، اول اینکه اگر دقت کنید میبینید که شروع این فلش از کاراکتر a و پایان آن کاراکتر z میباشد و این بدین معنی است که ما تمامی نیازهای شما از a تا z را فراهم میکنیم و همچنین شما میتوانید یک لبخند را نیز در آن مشاهده نمایید که به منظور لبخند رضایت مشتریان این شرکت میباشد.

۵- Toblerone

به احتمال زیاد با شکلات تابلرون آشنایی دارید و مزه آنرا چشیده اید. خرسی که  در لوگو و در سایه کوه پنهان است نماد شهر برن سوییس جایی که این تولید میشود است.

۶-Baskin Robbins

احتمالا نمایندگی های این بستنی را در تهران دیده اید، البته این ایده شاید در کشور ما فعال نباشد اما با نگاهی دقیق تر مشاهده میکنید که عدد ۳۱ با رنگ صورتی در این لوگو مخفی است و این عدد  نشانگر این است که این کمپانی ۳۱ طعم بستی برای ۳۱ روز ماه برای شما فراهم میکند !

۷-FedEx

یکی از معروفترین شرکتهای پستی در جهان، فلشی که در بین حروف E و X میبینید به منظور این است که این شرکت دارای سرعت و دقت در رساندن محموله ها بدست صاحبانش است.

۸-Hope for African Children Initiative

این سازمان غیر دولتی در کارهای خیرخواهانه برای کودکان آفریقایی فعالیت میکند و در نگاه اول نگاه به این لوگو تداعی گر نقشه آفریقاست اما با نگاه دقیق تر متوجه میشود که ۲ نفر رو در روی یکدیگر ایستاده اند که یکی از آنها کودک آفریقایی و دیگری احتمالا فردیست که به او میخواهد کمک کند

۹-Milwaukee Brewers

این لوگو برای تیم بیس بالی است که شما در لوگو حروف b و m را مشاهده میکنید اما این دو حرف تشکیل دهنده دستکش بیس بال نیز هست.

۱۰-Northwest Airlines

قدیمی ترین شرکت هواپیمایی آمریکا لوگوی بسیار زیرکانه ای دارد، شما در دایره ای سمت چپ هم میتوانید حرف N و هم حرف W را ببینید که اول North و West هستند اما با کمی دقت میبینید که فلشی که در در سمت چپ و بالای این دایره میبینید اشاره به سمت شمال غربی دارد که اسم این شرکت میباشد.

 
نوشته شده توسط: دانشجویان مدیریت اجرایی


New Page 5

 

Google


Design by : Ahad Shahbazian  
mouse code|mouse code